Peggy jede Tour Divide (4418 km) pro Dáju


Jsme velice rádi, že  v řadách těch, kdo pomáhají sportem, je i vyjímečná osobnost Peggy (Markéta) Marvanová


Peggy podporuje Dáju Málkovou  (pomoci ji můžete TAKTO ) 

Peggy: Tour Divide - 4418 , Sport pomáhá
„Ten pocit, když už nemohu, ale přesto musím... Ta bezmoc, když mám strach, halucinace, padám k zemi únavou, ale musím jít dál, abych unikla svému strachu. Ta síla, která mi sevře hruď natolik, že lapám po dechu a jediné co slyším je hlasitý tlukot mého srdce. Příroda je silný soupeř a já z ní mám pochopitelně respekt, přesto se ale v její velikosti cítím jako doma, jako divoké zvíře a svobodná dívka. Jen díky ní jsem schopna poznat sama sebe a milovat okolní svět.“

Kdo jsem
Jsem veselá Peggy a vyhledávám vlny dobrodružství. Příroda není můj soupeř a já se s ní netoužím prát (neuspěla bych), ale splynout s ní. Je mým motorem a v jejím objetí se cítím svobodná. Loni, stejně jako předloni, jsem byla nejrychlejší ženou na trati závodu Craft 1000 Miles Adventure a to s časem 11 dní 1 hodina a 13 minut. Letos chci zažít něco více a o mé silné příběhy se s Vámi podělit vydáním knihy. Je mi 20 let a měřím 155 cm. Mimo kolo dálkově studuji vysokou školu, trénuji malé holčičky sportovní gymnastiku a učím je milovat sportování jako krásnou věc, nikoli prostředek jako prostředek k soutěžení. Dále se snažím shánět sponzory na mé ztřeštěné nápady, občas se zatoulám sama do Laponské divočiny nebo bloudím v zahraničí jako průvodce pro brněnský expeditionclub. Mimoto jezdím na asistenční akce s vozíčkáři a také docela často a ráda pomáhám jako osobní asistentka. Jsem aktivně zapojena do  Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE), což pro mne znamená věnovat se čtyřem volnočasovým činnostem a v každé si stanovit cíl. Učím se anglicky a věnuju se tomu, co mě baví, ve spolupráci s DofE jsem se doslova našla. Svými výkony chci po vzoru svého mentora (Tim Voase) nejen překonávat své limity, ale i pomáhat druhým. Čas, co mi nezabere počítač, psaní článků a zajímavé schůzky, neproplavu, neprolezu ani nijak jinak aktivně neprožiji, strávím v náručí přítele.
Na jaký závod jedu
Tour Divide je dlouhý 4 418km. Vede z národního parku Banff v Kanadě a končí na hranicích s
Mexikem. Vede přes Rocky Mountains. Trasa stoupá místy přes 4 000 metrů vysoká pohoří s celoročním výskytem sněhu a v druhém extrému projíždí přes až 200 km dlouhé pouště. Zvláště v Kanadě hrozí srážka s medvědem, pumou a jinými potvorami. Na jihu si zase brousí zuby Mexičani a jejich černé duše. Na cestě mě nebude doprovázet žádný support team, který by mi v průběhu závodu pomáhal. Jedu sama za sebe, vítězství znamená samotné dokončení. Vezu si vše – od věcí k servisu kola, vše na spaní v divočině. Pokud něco selže - půjdu pěšky přes hory/poušť, dokud nenajdu nějaké dobré duše. Jestli zkolabuji já, mám jen jedinou možnost, zavolat si vrtulník satelitním přijímačem. On line přenos najdete níže.

Proč to dělám  Kde na takové dobrodružství beru sílu?
Již dlouho hledám odpověď na tuto otázku. Ti zasvěcení se mě neptají, protože chápou, že podstatu těchto dobrodružství nejde přesně definovat. Potřebuji prostě na nějaký čas vypnout, cítit volnost a přírodu kolem sebe. Těm, kteří podobné dobrodružství nikdy nezažili, neumím vysvětlit podstatu těchto závodů a toho, proč to dělám a proč vlastně dobrovolně trpím. Když dojedu The Great Divide Race nevyhraji nic (na žádného ze závodníků nečeká v cíli cena). Cenou pro každého je jen sladký pocit, za který to prostě stojí! Zatímco ostatní závodníci se soustředí na „prosté“ dojetí do cíle, pro mě je největším cílem vybrat dostatek peněz na dvojkolo pro Dáju A pokud mě podpoříte příspěvkem pro Dáju, bude to pro mě více než vítězství.
Kdo je Dája
Moje Nabíječka. Tato nesmírně půvabná mladá dívenka se narodila s Myopatií. Mým cílem je od vás, kteří mě podpoříte koupí mých kilometrů a potu podpořit Dáju a vybrat peníze na elektrodvojkolo. Jedině elektrodvojkolo umožní Dáje jezdit na kole tak jako to bylo umožněno mě i ostatním dětem a cítit vítr ve vlasech. Cena elektrodvojkola, tak aby ho Dája mohla užívat je 64 090 Kč. Představa, že lidi budou podporovat moje kilometry a sbírat na tak krásnou věc mi dodá síly více než by mi mohlo dodat 1000 energetických tyčinek.Jak můžete pomoci  a čeho se vám za štědrý dar dostane mimo krásného pocitu?
  • Příspívat můžete na účet veřejné sbírky Sport pomáhá 2700713318/2010 
  • se specifickým symbolem 4418 (počet kilometrů, které ujedu v rámci Tour divide) a
  • variabilním symbolem  vašeho mobilního telefonního čísla (v pripade, ze chcete darovat anonymne, je nepovinne) a 
  • kontaktním emailem do zprávy pro prijemce (v pripade, ze chcete darovat anonymne je nepovinne).
  • Na darovanou částku můžete dostat i darovací smlouvu a snížit si o ní základ pro výpočet daně z příjmu.
  • Pokud tuto darovaci smlouvu chcete ci chcete uvest mezi zvrejnenymi darci, mate dotaz ci připomínku, pouzijte prosim email sportpomaha@email.cz


A co za Váš příspěvek dostanete
3 km= 45 Kč = dobrý pocit z pomoci
10 km = 150 Kč = dobrý pocit z pomoci a E-deník ze závodu
20 km = 300 Kč = dobrý pocit z pomoci a zaslání MMS s venovanim
100 km =1500 Kč = dobrý pocit z pomoci, Tisteny deník ze závodu s podpisem a zaslání pohledu z USA
1000 km = 15 000 Kč = dobrý pocit z pomoci a osobní setkání či přednáška pro větší skupinu lidí (školu, firmu...)Co speciálního jsem si pro vás připravila?
Jak se s vámi podělím o mé dobrodružství?
Rozhodla jsem se, že se o celé dobrodružství podělit s vámi, čtenáři. (udělat tento krok jste mi umožnili příspěvky na portále Startovač.cz). A co tedy jde? Na závodě budu sepisovat deník svých zážitků. Deník mi bude vznikat pod rukama na celém závodě - na papírových útržcích, které budu mít na závodě přidělané na řidítkách sponou od šatního ramínka. Stále jsem nepřišla na fakt, co budu dělat, až se reálně potkám tváří v tvář s medvědem,…pokud mne medvěd nesní, napíšu vám to do ní ;)
Online přenos
V průběhu závodu – tedy od 12.června 2015 uvidíte na mých stránkách a na facebooku projektu Sport pomáhá  fotografie - které budu posílat, když se mihnu kolem signálu (tedy 1-3 fotografie za 2 dny).Dále budu mít na své cestě parťáka – Messenger SPOT. Tato chytrá bednička bude sledovat moji polohu a posílat ji co deset minut na tyto stránku - otevřít v novém okně 
Oficiální tracking závodu je pak zde
Mimo vysílání polohy vám pomocí spotu budu posílat kontrolní zprávy v tomto přednastaveném formátu:
1. Bylo to zlé, ale už je to za mnou. Budu ráda když mi pošlete něco pěkného na 739 800 550. 
2. Jdu spát/Mám se krásně/Jsem na krásném místě/Posílám pozdravení
3. (forma, kterou neuvidíte). Zažila jsem něco šíleného, vzdávám…potřebuji pomoc


Populární příspěvky z tohoto blogu

Bělečské okruhy - Memoriál Luďka Hykla 2018 - 20.5.2018 - Propozice